tel. : 606 393 290

punkt widokowy, stacja narciarska

Punkt widokowy na górnej stacji narciarskiej  ~5 km

Kolejną propozycją pieszej wycieczki spod Willi  jest niezbyt męczący spacer na punkt widokowy znajdujący się w górnej części stacji narciarskie "Jurgów SKI". Spacerek zajmie nam około 3 godzin.

Na poniższej mapce widać iż na początku trasy wracamy parędziesiąt metrów drogą krajową, a następnie skręcamy w prawo przy najbliższym skrzyżowaniu. Można natomiast skrócić drogę, kierując się z Willi w kierunku Młynówki, a następnie przed nią skręcić w lewo i obrać drogą pośród górskich pól, dochodząc do nieco "większej" drogi.

Następnie podążamy już typowo leśną górską ścieżką lekko pod górę, delektując się górskim powietrzem no i widokami.

 

mapastacja

Taki wspaniały widok na przywita Nas trasie tego spaceru.

 

panoramatatr

Po dotarciu do na miejsce widoki są jeszcze piękniejsze.

Należy pamiętać o jednaj ważnej rzeczy szczególnie wiosną, iż okolice górnej stacji narciarskiej są odwiedzane przez niedźwiedzie. Tak więc proszę uważać i nie zostawiać śmieci czy jedzenia po sobie. Nasza wycieczka prowadzi również przez hale pasterskie. Przeprowadzane są tamtędy stada owiec pilnowane przez psy. Jeżeli decydujemy się zabrać  na spacer swojego pupila warto o tym pamiętać.

W drogę powrotną cofamy się kilkadziesiąt metrów i udajemy się w kierunku dolnej stacji narciarskiej narciarskiej, wzdłuż wyciągu.

stacja
jurgow

Widok na Jurgów z górnej część stacji narciarskiej.

 

Spacer kończymy przy restauracji na przeciwko szałasów pasterskich.

Można również skorzystać z bardzo ucywilizowanej czyściutkiej bacówki (która nie zawsze  jest czynna, ale warto spróbować). Znajduje się ona obok dolnej części stacji narciarskiej. Gdzie można nabyć i na miejscu spożyć pyszne jak nigdzie regionalne serki. 

Następnie do willi wracamy poboczem drogi krajowej lub kierujemy się w stronę "szałasów pasterskich" i bocznymi ścieżkami wracamy do willi.